بورس برای ماینینگ از پهنای باند هسته معاملات استفاده کرد؟

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، به گزارش خبرنگاران، جزئیات و ابعاد و زوایا دستگاه های ماینر در شرکت بورس همچنان در هاله ای از ابهام قرار گرفته است و هنوز به بسیاری از سوالات سهامداران پاسخ داده نشده است. به همین دلیل شایعات زیادی پیرامون موضوع مطرح است که یکی از این شایعات درمورد استفاده از پهنای باند هسته معاملات برای ماین کردن است؛ موضوعی که مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس توضیحاتی درمورد آن ارائه کرد.

بورس برای ماینینگ از پهنای باند هسته معاملات استفاده کرد؟

روح الله دهقان، در مورد برخی از صحبت ها مبنی بر این که شرکت بورس برای ماین کردن از پهنای باند هسته معاملات استفاده می کرده است، توضیح داد: این ادعا به هیچ عنوان صحت ندارد. اگر دستگاه ماینری هم پیدا شده، در ساختمان شرکت بورس واقع در سعادت آباد بوده است؛ در حالی که سامانه معاملات در محل دیگری و به صورت ایزوله نگهداری می شود.

شبکه معاملات ارتباطی با اینترنت ندارد

وی ادامه داد: اگر بحث استخراج رمز ارز هم مطرح باشد، برای این فرآیند ماینرها باید به شبکه اینترنت وصل شوند؛ در حالی که شبکه معاملات ارتباطی با اینترنت ندارد و در یک شبکه مجزا نگهداری می شود. همه کارگزاران می دانند که برای ارتباط با این شبکه مجزا باید از کانکشن های خاص استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس با تاکید بر این که سامانه معاملات به بستر اینترنت دسترسی ندارد، گفت: از نظر فنی دستگاه های ماینینگ برای استفاده های خاصی طراحی می شود؛ لذا بهره برداری از آنها برای سامانه معاملات به لحاظ فنی غیرممکن است.

بر اساس این گزارش، هفته قبل و با وجود تکذیب شرکت بورس و همچنین سازمان توانیر، سازمان بورس وجود چند دستگاه ماینر در شرکت بورس را تایید و علی صحرائی، مدیرعامل این شرکت که از سمت خود استعفا کرد در یکی از گفت و گوهای خود اعلام کرد که اعضای هیات مدیره شرکت بورس از وجود دستگاه های ماین در این شرکت اطلاع داشتند.

همچنین شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که بر اساس گزارش ماموران در بازرسی از محل، تعداد 82 دستگاه ماینر که در لحظه بازدید این شرکت در مدار قرار نداشتند کشف و ضبط شد.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار حوزه بورس را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1845

به "بورس برای ماینینگ از پهنای باند هسته معاملات استفاده کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بورس برای ماینینگ از پهنای باند هسته معاملات استفاده کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید