تناقض گویی های مقام اطلاعاتی آمریکا در خصوص مداخله ادعایی ایران

به گزارش کاشیا، به گزارش خبرنگاران به نقل از نشریه پولیتیکو، هفته گذشته جان راتکلیف مدیر اطلاعات ملی ایالات متحده در یک کنفرانس مطبوعاتی مدعی شد که ایران در حال ارسال ایمیل های تهدیدآمیز به مردم آمریکا با هدف ضربه زدن به رئیس جمهور ترامپ است؛ ادعایی که به گفته دو تن از مقامات بلندپایه دولت آمریکا، رؤسای سایر نهادهای اطلاعاتی آمریکا از شنیدن آن شگفت زده شدند.

تناقض گویی های مقام اطلاعاتی آمریکا در خصوص مداخله ادعایی ایران

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

در واقع، اشاره راتکلیف به قصد ایران برای ضربه زدن به ترامپ در اظهارات از پیش آماده شده او در باب مداخله خارجی در انتخابات آمریکا که به رؤیت و امضای کریس ورای مدیر دایره تحقیقات فدرال(FBI) و کریس کربز مدیر آژانس امنیت سایبری و زیرساختها رسیده است، مطرح نشده بود.

این در حالی است که هم رِی و هم کربز زمانی که راتکلیف در حال ایراد سخنرانی در این کنفرانس مطبوعاتی بود، پشت سر وی ایستاده و از قصد و منظور کلی راتکلیف در خصوص آگاهی رسانی به رأی دهندگان در خصوص یک عملیات نفوذ بدخواهانه حمایت می کردند. اما این دو مقام امنیتی از شنیدن اظهارات راتکلیف در خصوص ایران شگفت زده شدند؛ چرا که این بخش از گفته های او در متنی که پیشتر به امضای آنها رسیده بود، نیامده است.

در واقع محور این کنفرانس مطبوعاتی، ایمیل های تهدید آمیزی بود که ادعا می گردد برای رأی دهندگان دموکرات ارسال شده و به آنها اخطار داده که باید به ترامپ رأی دهند وگرنه دنبال آنها خواهند رفت.

راتکلیف در این سخنرانی به ایمیل های ادعایی ایران اشاره و ادعا کرد که هدف اصلی این ایمیل ها ارعاب رأی دهندگان، دامن زدن به ناآرامی اجتماعی و ضربه زدن به رئیس جمهور ترامپ است.

اما این اظهارات تناقض آمیز راتکلیف این پرسش جدی را مطرح می نماید که چگونه ممکن است تهدید و ارعاب رأی دهندگان دموکرات به رأی دادن به نفع ترامپ، به ضرر رئیس جمهور کنونی آمریکا تمام گردد و اینکه جامعه اطلاعاتی آمریکا چگونه ظرف 24 ساعت پس از ارسال این پیغام ها می تواند با قاطعیت اینگونه نتیجه گیری کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1277

به "تناقض گویی های مقام اطلاعاتی آمریکا در خصوص مداخله ادعایی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تناقض گویی های مقام اطلاعاتی آمریکا در خصوص مداخله ادعایی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید