توقف چاپ دفترچه های کاغذی بیمه از ابتدای اسفند

به گزارش مجله دکوراسیون کاشیا، تهران (پانا) - معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی گفت انتشار و توزیع دفترچه های کاغذی از ابتدای اسفند متوقف می گردد و با مراجع مختلف ذیربط درحال هماهنگی برای تحقق کامل این برنامه به بهترین وجه هستیم.

توقف چاپ دفترچه های کاغذی بیمه از ابتدای اسفند

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت طراحی کاتالوگ a3 از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش سازمان تامین اجتماعی، امیرعباس منوچهری در جلسه هفتگی آنالیز میزان پیشرفت برنامه نسخه الکترونیک که با حضور مدیران ستادی و مدیران درمان تأمین اجتماعی استان ها به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید، گفت: استناد بیمه های تکمیلی به برگ سوم دفترچه ها یکی از ابهامات بود که با همکاری بیمه مرکزی رفع شد و براساس ابلاغ بیمه مرکزی به بیمه های تکمیلی احتیاجی به ارائه گواهی کاغذی توسط مردم نخواهد بود.

وی همکاری داروخانه ها و پزشکان برای توقف چاپ دفترچه های کاغذی را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: با سازمان نظام پزشکی و انجمن داروسازان درباره اجرای موفقیت آمیز این برنامه مهم درحال همکاری هستیم و اطمینان داریم که تمامی اجزای نظام سلامت برای پیشبرد این طرح بسیار مهم با سازمان تأمین اجتماعی همکاری خواهند کرد.

معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی برنامه توقف انتشار و توزیع دفترچه های کاغذی را با حذف کامل این دفترچه ها متفاوت بیان کرد و گفت: بعد از اول اسفند نیز دفترچه های کاغذی دراختیار بیمه شدگان تأمین اجتماعی معتبر خواهد بود و پزشکان و داروخانه ها می توانند از اوراق دفترچه ها، سربرگ پزشک و یا سامانه نسخه الکترونیک تأمین اجتماعی استفاده نمایند.

منوچهری توقف انتشار دفترچه های کاغذی را برنامه ای مجزا از طرح نسخه الکترونیک و البته گام مهمی در تحقق این برنامه دانست و گفت: هدف نهایی ما در سازمان تأمین اجتماعی استقرار کامل سامانه نسخه نویسی الکترونیکی است که با همه توان در حال پیشبرد آن هستیم و از تمام ظرفیت های فنی ممکن برای تحقق این برنامه استفاده می کنیم.

وی ادامه داد: عدم احتیاج به تمدید اعتبار دفترچه ها و همچنین توقف انتشار دفترچه کاغذی و فراهم شدن امکان استفاده از سربرگ پزشکان به منظور طی کردن دوران گذار از نسخه نویسی سنتی به نسخه نویسی الکترونیک درحال اجرا هستند.

در این جلسه همچنین تعدادی از مدیران ستادی و مدیران درمان تأمین اجتماعی استان ها نیز به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1471

به "توقف چاپ دفترچه های کاغذی بیمه از ابتدای اسفند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف چاپ دفترچه های کاغذی بیمه از ابتدای اسفند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید