روزنامه چینی: پکن آغازگر جنگ با آمریکا در دریای چین جنوبی نخواهد بود

به گزارش کاشیا، منابع آشنا با شرایط به روزنامه ساوت چاینا مورنینگ پست گفتند، چین همزمان با قصدش برای کاهش تنش ها با آمریکا در دریای چین جنوبی، به پرسنل نظامی خود گفته هرگز اولین شلیک را انجام ندهند.

روزنامه چینی: پکن آغازگر جنگ با آمریکا در دریای چین جنوبی نخواهد بود

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از بیزنس اینسایدر، هر دو طرف آمریکا و چین، در عملیات خود در آب های مورد مناقشه دریای چین جنوبی پیشروی نموده و خطر اتفاقاتی که خارج از کنترل رخ می دهند را افزایش داده اند؛ اما پکن نمی خواهد به جنگ طلب های آمریکایی، فرصتی برای خراب تر کردن بیشتر اوضاع بدهد.

منابع گفتند، پکن به خلبانان و افسران نیروی دریایی دستور داده در درگیری های مکرر خود با هواپیماها و کشتی های جنگی آمریکا، خویشتن داری خود را حفظ نمایند. در همین حال، جزئیات بیشتری درباره تماس تلفنی هفته گذشته بین وزرای دفاع دو کشور، پدیدار شده است.

این تماس ابتدا توسط طرف آمریکایی حدود یک ماه زودتر پیشنهاد شده بود، اما در ابتدا با پاسخ سردی از سمت پکن روبه رو شد. این در حالی است که یک منبع گفت، رهبر چین بعدتر نظرش را تغییر داده و همزمان با افزایش تنش های در دریای چین جنوبی و شرقی، تصمیم به برقراری تماس گرفته است.

ماه گذشته، آمریکا دو ناوگروه هواپیمابر با نام های یواس اس نیمیتز و یواس اس رونالد ریگان را برای تمرین در نزدیکی آب های چینی مستقر نموده و همچنین در هفته های اخیر، مأموریت های شناسایی هوایی نادر شبانه را در نزدیکی استان های گوانگ دانگ و فوجیان، انجام داده است.

چین نیز تمرینات نیروی دریایی و مأموریت های پروازی خود را در نزدیکی تایوان و دریای چین جنوبی به اجرا درآورده است.

با وجود زبان تندی که گروه های تهاجمی ناوگان آمریکا را ببرهای کاغذی به تصویر می کشد، منابع گفتند جمهوری خلق چین نسبت به درگیری های اتفاقی مطلع و هوشیار است.

یک منبع نزدیک به ارتش چین نیز گفت، پکن به وسیله کانال های ارتباطی متعددی به آمریکا رسانده که به ارتش خود گفته است در نشانی از حسن نیت برای داشتن کنترل بر شرایط، هرگز اول شلیک ننمایند.

این شخص گفت: دادن دستور شلیک آسان است، اما نه آمریکا و نه چین، قادر به کنترل عواقب آن نیستند. شرایط حال حاضر بسیار سخت و خطرناک است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1182

به "روزنامه چینی: پکن آغازگر جنگ با آمریکا در دریای چین جنوبی نخواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه چینی: پکن آغازگر جنگ با آمریکا در دریای چین جنوبی نخواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید