مُردی؟ خب که چی؟ منتشر شد

به گزارش کاشیا، به گزارش خبرنگاران، کتاب مُردی؟ خب که چی؟ اثری پژوهشی است که به موضوع تأثیر نژاد و جنسیت بر پوشش رسانه ای جهان می پردازد. به نظر شریل ال.نیلی، استاد جامعه شناسی دانشگاه اوکلند، رسانه ها ابزار قدرتمندی هستند که می توانند صدای گروه های خاصی باشند و گروه های دیگر را نامرئی جلوه دهند.

مُردی؟ خب که چی؟ منتشر شد

ال .نیلی در این کتاب، مسئله عدم توجه رسانه ها و مجریان قانون به زنانِ سیاه پوستِ مقتول را تحلیل می نماید. تحلیل مقایسه ای دقیق او از موارد قتل مربوط به زنان سیاه و سفیدپوست نشان می دهد که زنان سیاه پوست بیشتر از زنان سفیدپوست قربانی جرایم خشونت آمیز می شوند و رسانه های کمتری پرونده های آنها را پوشش می دهند و غالباً پلیس این موارد را جدی نمی گیرد.

این کتاب جزو معدود مطالعاتی است که هر دو عامل نژاد و جنسیت را در معین میزان و برجستگی پوشش رسانه ها و به طور خاص نحوه عدم توجه به خشونت علیه زنان سیاه پوست را نشان داده است. کتاب حاضر یک مطالعه تجربی از سوگیری رسانه ها و مجریان قانون در گزارش و تحقیق در خصوص قتل زنان آمریکایی-آفریقایی تبار در مقایسه با همتایان سفیدپوست ارائه می دهد.

کتاب مُردی؟ خب که چی؟ در 126 صفحه و دو نسخه الکترونیکی و کاغذی به همت نشر صاد منتشر شده است. نسخه کاغذی آن را می توانید با قیمت 30 هزار تومان از سایت نشر صاد به نشانی Saadpub.ir تهیه کنید. نسخه الکترونیکی اثر نیز با قیمت 15 هزار تومان قابل دریافت از پلتفرم طاقچه است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1676

به "مُردی؟ خب که چی؟ منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مُردی؟ خب که چی؟ منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید