معاینه فنی تاکسی ها در تهران رایگان شد

به گزارش کاشیا، تهران (پانا) - معاون شهرداری تهران از رایگان شدن هزینه مراجعه اول معاینه فنی خودرو های تاکسی شهر تهران در مراکز معاینه فنی منتخب در سال آینده اطلاع داد.

معاینه فنی تاکسی ها در تهران رایگان شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری تهران، سیدمناف هاشمی درباره جزئیات این طرح گفت: از آنجایی که خودرو های تاکسی در مقایسه با خودرو های شخصی، سالانه دارای پیمایش بیشتری بوده و دارای کاربری حمل مسافر است لذا پایش مستمر آن ها از لحاظ شرایط فراوری آلایندگی و ایمنی برای مدیریت شهری بسیار حائز اهمیت است. این طرح با هدف یاری به کاهش آلودگی هوا، حمایت اقتصادی از رانندگان تاکسی، ترویج فرهنگ استفاده از خودرو های سالم و حفظ سلامت شهروندان انجام می گردد.

معاون شهردار تهران همچنین گفت: خودرو های تاکسی شهر تهران در صورت داشتن پروانه تاکسیرانی معتبر که به وسیله سامانه سیما تاکسی سازمان تاکسیرانی قابل استعلام و کنترل است، می توانند سالانه در هر نوبت مراجعه به مراکز معاینه فنی منتخب شهر تهران؛ در مراجعات نوبت اول خود از طرح رایگان استفاده نمایند.

هاشمی ادامه داد: طرح رایگان شدن معاینه فنی تاکسی های پایتخت در سال 99 چندین نوبت در بازه زمانی برجسته به اجرا در آمد و استقبال خوبی از سوی تاکسیرانان را به همراه داشت که با اجرای این طرح حمایتی از ابتدای سال آینده تمامی خودرو های تاکسی شهر تهران مکلف به اخذ معاینه فنی از مراکز معاینه فنی منتخب شهر تهران هستند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری یادآور شد: مرکز بیهقی، شقایق، نیایش، چمران و دماوند مراکز منتخب جهت اجرای این طرح بوده و در این مراکز تمهیداتی پیش بینی خواهد شد که به این خودرو ها خدمات ویژه ای ارائه گردد.

هزینه مراجعه اول معاینه فنی خودرو های سبک مبلغ 47 هزار تومان بوده و خودرو های تاکسی با عمر 10 سال و کمتر طبق قانون و مصوبات دولت باید هر 6 ماه یکبار و خودرو های تاکسی با عمر بالای 10 سال هر سه ماه یکبار می توانند نسبت به اخذ معاینه فنی خودروی خود اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 فروردین 1400 بروزرسانی: 28 فروردین 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1562

به "معاینه فنی تاکسی ها در تهران رایگان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاینه فنی تاکسی ها در تهران رایگان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید