نگرانی درباره افزایش دوباره انتشار ویروس کرونا در آلمان

به گزارش کاشیا، داده های جدید نشان می دهد که انتشار ویروس کرونا در آلمان درست چند روز پس از اینکه آنگلا مرکل گفت کشور به طور تدریجی می تواند به حالت عادی بازگردد، دوباره شتاب گرفته است.

نگرانی درباره افزایش دوباره انتشار ویروس کرونا در آلمان

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش کاشیا به نقل از خبرگزاری فرانسه انستیتوی بهداشت عمومی ربرت کخ در آلمان می گوید سرعت تکثیر یا R0 ویروس کرونا در این کشور به 1.1 افزایش یافته است، به این معنا که در حال حاضر هر 10 نفر مبتلا به کووید-19 در این کشور به طور میانگین 11 نفر دیگر را مبتلا می نمایند.

این انستیتو هشدار داده است که برای اینکه بتوان شیوع عفونت ویروس کرونا را مهار کرد، باید R0 را زیر یک نگهداشت. تا چهارشنبه گذشته این رقم در آلمان 0.65 بود.

اما از هنگام به بعد خوشه های موارد جدید بیماری در کشتارگاه ها و خانه های سالمندان در آلمان گزارش شده است.

انستیتو ربرت کخ هشدار داد که هنوز زود است که در این باره نتیجه گیری کرد، اما شمار موارد جدید عفونت در روزهای آینده باید کاملا تحت نظر باشد.

آنگلا مرکل چهارشنبه هفته پیش گفت که آلمان مرحله اول پاندمی کرونا را پشت سر گذاشته است و مقامات ایالتی بعضی از محدودیت های اجتماعی را برداشتند.

اغلب فروشگاه ها و زمین های بازی بازگشایی شده اند، بچه ها به تدریج دارند به سر کلاس هایشان باز می گردند و ایالت ها به درجات گوناگون به رستوران ها، سالن های ورزش و مکان های نیایش اجازه فعالیت دوباره داده اند.

اما اکنون مقامات محلی در آلمان توافق نموده اند ترمز اضطراری را بکشند و در صورتی که میزان عفونت ها در طول یک هفته به بالای 50 مورد در 100 هزارن نفر ساکنان برسد، دوباره محدودیت های اجتماعی را برقرار نمایند.

انستیتو ربرت کخ می گوید در روزهای اخیر افزایشی در این حد در دست کم سه منطقه آلمان رخ داه است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 993

به "نگرانی درباره افزایش دوباره انتشار ویروس کرونا در آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی درباره افزایش دوباره انتشار ویروس کرونا در آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید