هنگام ورزش در ایام کرونا چند متر از دیگران فاصله داشته باشیم؟

به گزارش کاشیا، تهران (پانا) - سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اهمیت ورزش و فعالیت بدنی، گفت فعالیت بدنی علاوه بر جلوگیری از بیماری های غیرواگیر، در تقویت سیستم ایمنی برای مقابله با بیماری های عفونی نقش مهمی دارد.

هنگام ورزش در ایام کرونا چند متر از دیگران فاصله داشته باشیم؟

سیما سادات لاری، گفت: شیوع بیماری کرونا بیش از پیش نشان داد فعالیت بدنی نه تنها در پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر بلکه در تقویت سیستم ایمنی بدن برای مقابله با بیماری های عفونی اهمیت دارد. فعالیت بدنی منظم در پیشگیری و درمان بیماری های غیرواگیر از جمله بیماری های قلبی، سکته مغزی، دیابت، سرطان ها، ارتقای سلامت و پیشگیری از فشارخون بالا نقش دارد.

لاری ادامه داد: در دوره شیوع ویروس فعالیت بدنی و ورزش کردن در جامعه به شدت کم شده و این موضوع یک زنگ خطر جدی است. بهتر است در این دوران فعالیت بدنی به دور از جمعیت و تماس با سطوح ورزشی در بوستان ها و صندلی پارک ها انجام شود.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: برخی منابع علمی درمورد حفظ فاصله فیزیکی هنگام فعالیت ورزشی با توجه به پخش شدن ترشحات تنفسی را توصیه کردند پس بهتر است فاصله حدود 5 متری از سایر افراد هنگام ورزش رعایت شود و افراد موازی باهم قرار گیرند و از ورزش در اماکن سربسته و باشگاه ها خودداری کنند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1355

به "هنگام ورزش در ایام کرونا چند متر از دیگران فاصله داشته باشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنگام ورزش در ایام کرونا چند متر از دیگران فاصله داشته باشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید