گردهمایی مجازی خانواده ICT ایران برگزار می گردد

به گزارش کاشیا، به گزارش خبرنگاران به نقل از اتحادیه صادرنمایندگان صنعت مخابرات ایران (IRICTU)، 17 ماه می (27 اردیبهشت ماه) یادآور بنیانگذاری اتحادیه جهانی مخابرات در 150 سال پیش است که ایران نیز مفتخر است یکی از اعضای اولیه این اتحادیه باشد. از این رو همه ساله اعضای اتحادیه جهانی مخابرات در سراسر جهان مراسم بزرگداشت روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی را برگزار می نمایند.

گردهمایی مجازی خانواده ICT ایران برگزار می گردد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

در ایران نیز این مراسم با عنوان گردهمایی مجازی خانواده ICT به منظور اقدامی منسجم در راستای حضور تمامی اقشار حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در یک نشست مشترک، توسط اتحادیه صادرنمایندگان صنعت مخابرات ایران برگزار می گردد.

سادینا آبایی نایب رئیس اتحادیه صادرنمایندگان صنعت مخابرات ایران در مورد این گردهمایی گفت: شیوع ویروس کرونا و تغییرات پیش آمده در سطح جهانی نشان داده که بسیاری از معیارها و استانداردها در حال حاضر احتیاج به بازتعریف دارند؛ شیوع این ویروس در جهان، محدودیت در رفت و آمدها و قرنطینه شدن عده زیادی از مردم جهان در خانه، استفاده از اینترنت را افزایش داده و بنابراین یکی از موارد مهمی که باید به آن توجه گردد بازتعریف اقدامات کلاسیک در ساختار جدید جهانی است.

وی گفت: از این رو و به پاس ارج نهادن به فعالان این عرصه و گرامیداشت این روز، سال جاری در کمیسیون ظرفیت سازی و نوآوری اتحادیه صادرنمایندگان صنعت مخابرات ایران طرحی را پیشنهاد کردیم تا گردهمایی مجازی خانواده ICT ایران با مشارکت دست اندرکاران و فعالان این عرصه برگزار گردد.

عضو هیأت مدیره و نایب رئیس اتحادیه صادرنمایندگان صنعت مخابرات ایران گفت: بعد از برگزاری جلسات متعدد در کمیسیون و در نهایت تصویب هیأت مدیره اتحادیه، موضوع با دیگر مجموعه های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز مطرح شد که مورد استقبال نهاده شد و در نهایت اجرای این طرح شروع شد.

وی اضافه نمود: به واسطه شرایط موجود و تغییر رویه های ارتباطی، این موقعیت و فضای تازه، بسیاری از مناسبات ارتباطات را در جهان تغییر داده و علی رغم محدودیت های حضور فیزیکی، گسترش ارتباطات برخط و الکترونیک، علاوه بر صرفه جویی در زمان، به اجرای بسیاری از اقدامات روزمره ما سرعت داده است. این مهم مسیری تازه و پویاتر پیش روی همه قرار داده و ما نیز می توانیم در این شرایط خاص و بروز بحران ها، فرصت های تازه را دریابیم و بهترین نتایج را به دست آوریم.

آبایی هدف از مراسم روز جهانی مخابرات و ارتباطات (WTISD) را یاری به ایجاد پل های ارتباطی قوی و مستحکم تری میان کشورهای مختلف و همچنین توسعه فناوری هایی بیان کرد که برای گسترش ارتباطات و زیرساخت های مخابراتی ساخته و مورد استفاده نهاده شده اند و گفت: تقریباً نیمی از جمعیت جهان هنوز از اینترنت استفاده نمی نمایند و رشد کلی دسترسی به شبکه جهانی، کند است، بنابراین یکی از مواردی که باید به آن توجه گردد این است که بتوانیم همگان را به اقتصاد دیجیتالی جهانی متصل کنیم و این کار، احتیاجمند هماهنگی بیشتر بین فعالان این حوزه است.

وی ادامه داد: روز جهانی مخابرات، متمرکز بر تدوین سیاست های ملی، پر کردن تفاوت های تکنولوژیکی، ترویج ارتباطات، تقویت قابلیت همکاری بین المللی سیستم ها و محدود کردن فاصله های فیزیکی در سطح جهانی به وسیله اینترنت، تلویزیون، تلفن و غیره بوده و زمان مناسبی برای تاثیرگذاری های بین المللی است.

به گفته وی، موفقیت های ایران در رقابت جهانی در این عرصه ها، مانند موفقیتی که دو سال قبل، شبکه علمی کشور در سازمان ملل به دست آورده و رتبه نخست جهانی در حوزه E-Science را در رقابت با دیگر کشورهای توسعه یافته به دست آورده، نشان دهنده آن است که قطعاً متخصصان این حوزه در ایران، می توانند صندلی ویژه ای در تحولات جدید جهانی داشته باشند که امید می رود برگزاری این گردهمایی مجازی شروعی بر یک اقدام مشترک میان اعضای صنف مخابرات برای حصول نتایج درخشان تر شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1642

به "گردهمایی مجازی خانواده ICT ایران برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردهمایی مجازی خانواده ICT ایران برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید