طرح مسئله انتقال پول های ایران از فیفا در وبینار مشترک با اینفانتینو و شیخ سلمان، پیگیری بهاروند درباره اساسنامه

به گزارش کاشیا، در وبینار مشترکی که با حضور جیانی اینفانتینو، شیخ سلمان، حیدر بهاروند و دیگر روسای فدراسیون های منطقه آسیای مرکزی برگزار شد، انتقال پول های ایران از فیفا مورد بررسی قرار گرفت.

طرح مسئله انتقال پول های ایران از فیفا در وبینار مشترک با اینفانتینو و شیخ سلمان، پیگیری بهاروند درباره اساسنامه

به گزارش کاشیا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، وبینار رئیس فیفا، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا، سرپرست فدراسیون فوتبال ایران و روسای فدراسیون های عضو کافا برگزار شد.

در این وبینار که با حضور جیانی اینفانتینو و شیخ سلمان، حیدر بهافرایند، سرپرست فدراسیون فوتبال ایران و روسای فدراسیون های افغانستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان و قرقیزستان به انجام رسید، رئیس فیفا در آغاز گزارشی درباره آخرین تصمیم گیری های فدراسیون جهانی با توجه به شیوع کوید 19 ارائه کرد.

وی با آرزوی موفقیت برای فدراسیون ها در این مقطع حساس زمانی و با اشاره به تماس مستمر خود با شیخ سلمان، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا برای قاره کهن در میزبانی رقابت های مهم آینده آرزوی موفقیت کرد.

اینفانتینو همچنین گفت: در این شرایط خاص باید برای توسعه فوتبال بیشتر از گذشته تلاش کنیم. فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا در کنار شما هستند تا برای هم و با کمک هم برای فوتبال تلاش کنیم و به طور حتم حمایت از فدراسیون های عضو ادامه خواهد داشت.

پس از صحبت های رئیس فیفا، شیخ سلمان، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا هم با تقدیر از اینفانتینو برای برپایی این جلسه ابراز امیدواری کرد فدراسیون های عضو با رعایت پروتکل های بهداشتی بتوانند به بهترین شکل فرایند خود را پیش ببرند.

سخنران بعدی این وبینار، حیدر بهافرایند، سرپرست فدراسیون فوتبال ایران بود. وی گفت: فوتبال باشگاهی در ایران با وجود شیوع ویروس کرونا با رعایت دقیق پروتکل ها در حال ادامه فعالیت است و در این جهت فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در کنار هیئت های استانی و همچنین باشگاه ها تلاش گسترده ای داشتند.

سرپرست فدراسیون فوتبال ایران گفت: نکته مهم در این باره در فرایند حرکتی فعالیت های فدراسیون، مشکل انتقال وجوهات ایران در فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا به دلیل تحریم های ناجوانمردانه است. بنابراین به صورت جدی از فیفا توقع داریم مقابل این تحریم های سیاسی ایستاده و مشکل انتقال مطالبات فدراسیون فوتبال را به عنوان یک کشور بزرگ و کاملاً فوتبالی و عضوی قدیمی از خانواده فیفا رفع کند.

بهافرایند همچنین با اشاره به اصلاح پیش نویس اساسنامه فدراسیون فوتبال و ارسال آن به فدراسیون جهانی ابراز امیدواری کرد نظر مشورتی فیفا در این باره زودتر دریافت شود.

رئیس فیفا با تشکر از بهافرایند گفت: فوتبال ایران بی شک یکی از قدرت های اصلی و بزرگ آسیا است. فیفا با هماهنگی کنفدراسیون فوتبال آسیا حتما تلاش می کند تا راه حلی جهت حل مشکل انتقال وجوه فدراسیون فوتبال ایران پیدا کند و سایر موارد نیز با هماهنگی کنفدراسیون انجام می شود.

شیخ سلمان هم در این باره گفت: حیدر عزیز، ما به خوبی صحبت های شما را شنیدیم. به صورت قطع با فیفا برای پیدا کردن راه حل تلاش می کنیم. امیدواریم این مشکل زودتر حل شود. این موضوعی است که با هماهنگی بخش های مختلف باید مشکلش حل شود. این یک مسئله کاملاً فوتبالی است و نباید شرایط دیگری بر آن حاکم شود، البته با شیوع کرونا شرایط نقدینگی و تامین منابع مالی فدراسیون ها بدتر شده اما سعی می کنیم با هماهنگی رئیس فیفا این مشکل را حل کنیم.

اینفانتینو در انتها گفت: از همه شما که در این نشست شرکت کردید تشکر می کنم. البته ملاقات حضوری را ترجیح می دهم، اما این نشست ها می تواند ادامه داشته باشد و پیشنهادات شما را دریافت کنیم. از قلم نیاندازید فوتبال یک پدیده جهانی است و باید در سطح جهانی با آن برخورد کنیم. باید در کنار هم باشیم و مسائل را حل کنیم. تشکر می کنم از حضورتان و امیدوارم شما را به زودی از نزدیک ببینم. مراقب خودتان باشید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: kashia.ir شناسه مطلب: 1146

به "طرح مسئله انتقال پول های ایران از فیفا در وبینار مشترک با اینفانتینو و شیخ سلمان، پیگیری بهاروند درباره اساسنامه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح مسئله انتقال پول های ایران از فیفا در وبینار مشترک با اینفانتینو و شیخ سلمان، پیگیری بهاروند درباره اساسنامه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید